Menu strony

W jaki sposób wybrać dobry kompresor powietrza?

Aby jak najtrafniej wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Ciężko dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną liczbę rozmaitych towarów z licznych sklepów i serwisów. Nie bez znaczenia jest, aby poznać firmy produkujące tego typu urządzenia i kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych fachowców.
turbina
Na początek najlepiej wyjaśnić, do czego konkretnie wskazane są kompresory powietrza. Nieliczni wiedzą, że dzisiejszym świecie sprężone powietrze odgrywa w przemyśle tak samo ważną rolę, jak elektryczność czy benzyna. Ze względu na tak zróżnicowane przeznaczenie kompresorów śrubowych, jak przemysł lotniczy, produkcyjny, samochodowy, browarniczy, lotniczy i medyczny, uważny dobór parametrów urządzenia jest bardzo istotny. Specyfika sprężarki śrubowej sprawia, że możliwa jest praca przy dużej prędkości wału. Urządzenie osiąga wysoką szybkość mimo niepozornej wielkości urządzenia. Nie ma potrzeby obawiać się niewyważenia lub utraty równowagi przy pracy, ponieważ podczas działania nie występują żadne inne siły mechaniczne, które mogłyby spowodować ewentualne zakłócenia. Z tego powodu kompresory śrubowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) należą do najpowszechniej używanych urządzeń tego typu. Odmienną rzeczą, której potrzeba się koniecznie przyjrzeć przy doborze kompresorów powietrza, jest porównanie ich typu do celu użycia. Nigdy nie warto mylić kompresorów śrubowych ze sprężarkami obrotowymi łopatkowymi, ponieważ ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Sprężarki obrotowe łopatkowe, o wiele mniejszej mocy i powolniejsze, są używane przede wszystkim w pneumatyce, druku, laboratoriach, robotyce i stomatologii.

Aluminiowe rury wysokociśnieniowe - www.pneuma.plZapoznanie się z wszystkimi zasadami gwarancji na kompresory powietrza (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-powietrza/1/) leży zawsze w gestii kupującego. Najlepiej więc poświęcić chwilę czasu na przestudiowanie całej załączonej dokumentacji czy też wypytać sprzedawcę o reguły nabycia danego rzeczy, aby mieć zupełną pewność, że sprężarka jest właściwie dobrana do swojego celu. Ważne, aby takiego rodzaju urządzenia, czy będą to kompresory śrubowe, czy też inne rodzaje sprężarek, były zbudowane pieczołowicie i cechowały się istotną dbałością o wszelkie detale. Należy bowiem mieć na uwadze, że nawet małe elementy mogą zaważyć nad odpowiednim funkcjonowaniem maszyny.


Więcej tekstów

W jaki sposób działają kompresory

Chłodzenie
Sprężarki to świetne narzędzia, bez których trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł. Ich funkcją jest zwiększanie ciśnienia powietrza, co jest kluczowe przy wielu typach produkcji. Istnieje sporo typów sprężarek, które różnią się od siebie głównie sposobem produkcji wysokiego ciśnienia gazu. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych typów sprężarek, jakie da się nabyć na naszym rynku.
1 2