Menu strony

W jaki sposób wybrać solidną sprężarkę?

Aby perfekcyjnie wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z cechami tego urządzenia. Trudno dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną ilość rozmaitych produktów z licznych sklepów i punktów sprzedaży. Ważne jest, aby poznać firmy produkujące tego typu urządzenia i kierować się opiniami wyłącznie cenionych i doświadczonych fachowców.
turbina
Na początek najlepiej wyjaśnić, do czego właściwie użyte są kompresory powietrza. Nieliczni wiedzą, że dzisiejszym świecie sprężone powietrze odgrywa w przemyśle tak samo niebagatelną rolę, jak elektryczność czy benzyna. Ze względu na tak różnorodne zastosowanie kompresorów śrubowych, jak przemysł lotniczy, produkcyjny, motoryzacyjny, browarniczy, lotniczy i medyczny, odpowiedni dobór parametrów sprężarki jest ogromnie istotny. Specyfika sprężarki śrubowej umożliwia pracę przy dużej prędkości wału. Urządzenie ma wysoką szybkość pomimo niedużej wielkości urządzenia. Nie ma potrzeby obawiać się niewyważenia lub utraty równowagi przy pracy, ponieważ podczas działania nie występują żadne inne siły mechaniczne, jakie mogłyby wywołać ewentualne zakłócenia. Z tego powodu kompresory śrubowe (pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) należą do najczęściej stosowanych maszyn tego rodzaju. Odmienną rzeczą, której potrzeba się koniecznie przyjrzeć przy doborze kompresorów powietrza, jest porównanie ich typu do celu użycia. Nigdy nie należy mylić kompresorów śrubowych ze sprężarkami obrotowymi łopatkowymi, gdyż ich przeznaczenie jest kompletnie inne. Sprężarki obrotowe łopatkowe, o wiele mniejszej mocy i niskiej prędkości, mają zapotrzebowanie przeważnie w pneumatyce, druku, laboratoriach, robotyce i stomatologii.

Więcej tekstów

Rodzaje kompresorów powietrza oraz ich zastosowanie

Chłodzenie
Sprężarki to świetne urządzenia, bez których ciężko wyobrazić sobie obecny przemysł. Ich rolą jest powiększanie ciśnienia powietrza, co jest ważne przy wielu rodzajach wytwórstwa. Jest mnóstwo rodzajów sprężarek, które odróżniają się od siebie przeważnie techniką wytwarzania wysokiego ciśnienia powietrza. Omawiamy listę najpopularniejszych modeli sprężarek, które da się zamówić na polskim rynku.


Aluminiowe rury - www.pneuma.plZaznajomienie się z wszystkimi warunkami gwarancji na kompresory powietrza (pneuma.pl/category-pl/sprezarki-powietrza/1/) leży zawsze w obowiązku kupującego. Dobrze więc poświęcić chwilę czasu na przestudiowanie całej dołączonej dokumentacji czy też wypytać sprzedawcę o reguły sklepu danego rzeczy, aby mieć zupełną pewność, że sprężarka jest właściwie dobrana do swojego celu. Ważne, aby takiego rodzaju maszyny, czy będą to kompresory śrubowe, czy też inne rodzaje sprężarek, były wykonane pieczołowicie i cechowały się ogromną troską o nawet najmniejsze szczegóły. Należy bowiem mieć na uwadze, że nawet malutkie części mogą zaważyć nad dobrym funkcjonowaniem maszyny.
1 2