Menu strony

Czym są kompresory śrubowe?

Aby jak najtrafniej wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Trudno dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną ilość rozmaitych towarów z licznych sklepów i serwisów. Nie bez znaczenia jest, aby poznać marki robiące tego rodzaju i kierować się opiniami wyłącznie cenionych i doświadczonych fachowców.


turbina
Na początek najlepiej wyjaśnić, do czego konkretnie potrzebne są kompresory powietrza. Nie wszyscy wiedzą, że we współczesnym świecie sprężone powietrze ma w przemyśle tak samo ważną rolę, jak elektryczność czy benzyna. Ze względu na tak zróżnicowane zastosowanie kompresorów śrubowych, jak przemysł lotniczy, produkcyjny, samochodowy, browarniczy, lotniczy i medyczny, ostrożny dobór parametrów urządzenia jest ogromnie istotny. Specyfika sprężarki śrubowej sprawia, że możliwa jest praca przy dużej prędkości wału. Urządzenie ma dużą szybkość pomimo niedużej wielkości urządzenia. Nie trzeba obawiać się niewyważenia albo utraty równowagi przy pracy, ponieważ podczas działania nie występują żadne inne siły mechaniczne, jakie mogłyby spowodować ewentualne zakłócenia. Z tego powodu kompresory śrubowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) należą do najpowszechniej używanych maszyn tego rodzaju. Odmienną rzeczą, której potrzeba się koniecznie przyjrzeć przy doborze kompresorów powietrza, jest porównanie ich typu do celu użycia. Nigdy nie warto mylić kompresorów śrubowych ze sprężarkami obrotowymi łopatkowymi, ponieważ ich przeznaczenie jest kompletnie inne. Sprężarki obrotowe łopatkowe, o wiele mniejszej mocy i niskiej prędkości, mają zapotrzebowanie przeważnie w pneumatyce, druku, laboratoriach, robotyce i stomatologii.

Zapoznanie się z wszelkimi warunkami gwarancji na kompresory powietrza (http://pneuma.pl/category-pl/sprezarki-powietrza/1/) znajduje się zawsze w gestii kupującego. Dobrze więc poświęcić nieco czasu na przestudiowanie całej załączonej dokumentacji czy też wypytać sprzedawcę o reguły nabycia danego przedmiotu, aby mieć kompletną pewność, że sprężarka jest właściwie dobrana do swojego przeznaczenia. Ważne, aby takiego rodzaju urządzenia, czy będą to kompresory śrubowe, czy też inne rodzaje sprężarek, były zbudowane pieczołowicie i odznaczały wielką troską o wszelkie detale. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że nawet malutkie elementy mogą zaważyć nad dobrym działaniem urządzenia.

1 2